Here comes the sun

Jorvik Viking Festival 2010 report + videa

Již od roku 1985 se ke konci února koná pravidelně v Yorku Jorvik Viking Festival za podpory Jorvik Viking Centre. V rámci něj se koná plno akcí od vikingského umění a řemesel po vojenské přehlídky a bitvy. Nemůžu také opomenout trhy a zábavný program pro děti i dospělé, třeba o to, kdo nejvíc zařve jako viking. Nebo si můžete nechat namalovat pořadně krvavou jizvu ;-) , obzvlášť pokud se neúčastníte bitvy a po jedné toužíte. Před vyvrcholením programu v podobě bitvy, ohnivé show a pořádného ohňostroje, je možné navštívit srocování a trénink vojáků nebo zahlédnout a zaslechnout jejich pochod městem s patřičným lomozem. Do města také proudí plno různých individuí, milující dřevárny a LARP, vikingy a středověk. Důvod je jasný, bitva se dřevárnám hodně podobá a všichni zúčastnění se v ní patřičně vyřádili a vyhráli si.

Ohledně náplně večerní závěrečné bitvy, nejzajímavější byla atmosféra, kterou tvořilo poměrně velká účast bojovníků, samotný boj byl v šeru celkem nepřehledný. Překvapivé bylo také zapálení kulisy v podobě velké vikingské „longboat“ a pak opravdu štědrý ohňostroj.

Vikingská bitva 2010

Jak to vypadalo letos se můžete podívat na následujících videích.Pokud bude zájem možná ještě přidám pár soukromých videí s bitvou.

JORVIK Viking Festival 2010 film

Pochod vikingů městem a cvičná řadovka

Působivý konec představení

Pouliční atmosféra


Další zajímavé příspěvky:

Komentáře k: "Jorvik Viking Festival 2010 report + videa" (1)

  1. avatar
    Anetka říká:

    Panečku, Kubíku, opravdová vikingská bitva – to muselo být vážně něco! Já bych měla asi docela strach, že se stanu nevinnou obětí šarvátek rozzuřených Vikingů s moje maličkost zůstane ležet mrtva na bojišti :) No, nicméně doufám, že jsi všem ukázal, že čeští informatici jsou stateční a neporazitelní bojovníci a všechny porazil!!! Protože jestli ne, tak na tebe budu muset vymyslet nějaký pořádný vikingský trest :)

Komentuj: "Jorvik Viking Festival 2010 report + videa"