Here comes the sun

Liverpool

Dnes jsem měl tu čest se zúčastnit výletu do Liverpoolu, který pořádala ISA (International Student Association). ISA spadá pod Hull University Union, která kromě ISA zastřešuje nejrůznější studentské kluby a společenství. Kluby jsou organizovány samotnými studenty a každý si může požádat o založení vlastního libovolného klubu od jízdy na koni po války robotů. Ale o HUU někdy jindy.

Liverpool je asi půlmiliónové město ležící na SZ Anglie. Město obchodního námořnictva v Liverpoolu je památkou světového dědictví UNESCO. Kromě památek je zde plno muzeí, mají zde domov dva fotbalové kluby (hádejte jaké?), „vyrostli“ zde Beatles a pořádá se zde pravidelně plno hudebních akcí. Liverpool v roce 2008 získal ocenění Evropské město kultury. Dále se nechte navnadit např. ve videu.

Co se týče výletu, byli jsme vysazení přímo v centru města v docích Albert Dock, kde je mimo jiné muzeum Beatles story a Merseyside Maritime Museum. Navštívil jsem staré „námořní město“ , St. John´s Gardens, World Museum Liverpool, St. George´s Hall, Empire Theatre, moderně pojmutou Metropolitan Cathedral, dechberoucí Liverpool Cathedral (zejména svými rozměry), Duke Street a nákupní Paradise Street, The Cavern/Cavern Club a měl jsem v plánu projít i moderní výstavbu výškových budov, ale díky typické ostrovní mlze, která se z čista-jasna přihnala jsem tuto část města vynechal.

Liverpool určitě stojí za návštěvu a nabízí program více než na jeden den, pokud byste chtěli navštívit nějaké to museum nebo akci. Nákupní zóna je opravdu velice rozsáhlá a je přímo v centru, takže i ti, co rádi nakupují nepřijdou zkrátka.

Tak a teď se můžete na to, co jsem tu letmo popsal podívat ve fotogalerii, fotky jsou už online! Poznámka: na poslední fotce je vyfocen náš dopravní prostředek.

Další zajímavé příspěvky:

Komentáře k: "Liverpool" (3)

 1. avatar
  tatka+mamka říká:

  jakube, krasne fotky i kompozicne ! lepsis se

 2. avatar
  admin říká:

  To jsem rad, ze se vam libi, fotil jsem jak o zivot :-)

 3. avatar
  Anetka říká:

  Kubík je prostě nejlepší, to snad každý ví, ne snad? :)

Komentuj: "Liverpool"