Here comes the sun

Premier League: Hull – Arsenal (KC Stadium)

Hull City A.F.C.

Hull City A.F.C.

Tak po dlouhé době opět něco píšu (hold deadliny esejí se naplnily). Přece jsem to slíbil. Na report z Amsterdamu, města drog a prostitutek si ale budete muset ještě počkat. Tentokráte to bude o britském národním sportu a nejlepší fotbalové soutěži světa, tedy fotbalu a Premier League, kterou Hull celkem nedávno začal kopat (v současné době to ale vypadá tak, že ji zas brzo kopat přestane). Místní klub Hull City A.F.C. alias The Tigers  (tygři, pro méně zdatné angličtináře ;-) hold musím trochu jazykově zamachrovat) hostil velice prestižního soupeře (Arsenal) a to jsem si tedy nemohl nechat ujít.

Sehnat lístky na takovýto zápas není žádná legrace a to i přesto, že Hull je jeden z nejhorších týmů britské Premier League (tzn. asi tak třikrát lepší než Sparta Praha). Překvapivě se ale na mě lístek dostal. Systém prodeje lístků v Hullu je následující. Nejprve mají asi měsíc čas na nákup členové klubu (je možné se stát členem za poplatek), případně majitelé celoročního vstupu. Ti mají nejlepší místa samozřejmě. Poté se zbytek otevře pro online prodej (k tomu je nutné se zaregistrovat na Ticket Office – zdarma). U online prodeje platí, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Koupit je možné maximálně dva lístky na osobu. Platí se online kreditní kartou a lístky vám zašlou poštou (mě přišel druhý den, takže to funguje skvěle). Zbylé lístky jsou pak k dispozici na stadionu, ale u takovýchto zápasů se dříve vyprodají. Dále je omezen počet návštěv zápasů podle prestiže soupeře. Nejprestižnější skupina A (Manchester, Chelsea) je jen pro členu klubu a můžou navštívit jen jeden zápas. Cena je celkem lidová oproti větším klubům. S 16-22let slevou zaplatíte 20 liber (cca 600Kč), dospělí 32 liber (960 Kč). Služby jsou v Anglii vážně drahé, takže tohle nepřekvapí.

Klub hraje na Kingston Comunication Stadium, kousek od centra a vlakového nádraží. Vedle něho je velké parkoviště pro auta. Stadion je takový obyčejný celkem útulný malý stánek s kapacitou cca 25 000 lidí.

KC Stadium

KC Stadium, zdroj: Wikipedia

Nejzajímavější na zápase s Arsenalem byla atmosféra. Stadion byl samozřejmě vyprodaný, ale jen když 25 000 diváku tleská, stojí to za to. Hullští core fandové a publikum celkově bylo docela tiché a poklidné (nic extra nepředvedlo). Hlavně oproti fandům z Arsenalu, kteří to pěkně rozjížděli a jejichž sektor byl obehnán pořadateli kolem dokola. Z poklidného začátku začala ale hra nabírat na obrátkách, stejně tak jako hluk a fandění fanoušků. Konec zápasu pak nesl jedinečnou atmosféru, protože Hull celý druhý poločas bránil remízu a Arsenal obléhající branku tigrů se marně snažil vsítit gól (zejména když Arshavin netrefil z 10 metrů odkrytou branku a napálil míč na střechu stadionu). Chtěl jsem ji pro vás exkluzivně natočit, bohužel po několika marných pokusech mi bylo pořadateli taktně naznačeno, že se to nesmí kvůli právům. Takže máte smůlu, ale slabý odvárek atmosféry přeci jen najdete v albu. Celkem nepříjemný, ale i zajímavý, zážitek se odehrál po zápase, kdy všichni lidé opouští stadion. Jak jsem se zmínil, obecenstvo Hullu je velice poklidné a spořádané, Arsenalští skalní fanoušci ale tropili povyk. A když pak jdete s davem (nebo jste unášeni davem) a za sebou je slyšíte, jak se pomalu přibližují… Každopádně musím říct, že na každém rohu je plno policistů a zejména Arsenalským fanouškům se plně věnovali. Kromě hluku jsem nezaznamenal žádné jejich násilí a zajímavé také je, že na stadionu (až na jeden stánek před stadionem) není žádné velké občerstvení a lidé během zápasu rozhodně alkohol nepopíjejí. Takže abych to shrnul, super zážitek (zejména atmosféra) a musím říct, že hlavně to, co předváděl Arsenal, byl velice krásný fotbal (nikoliv jako ta parodie v ČR). Pár foteček a videí je v galerii pro ilustraci, jejich kvalita ale za moc nestojí.

Další zajímavé příspěvky:

Komentáře k: "Premier League: Hull – Arsenal (KC Stadium)" (3)

 1. avatar
  Anetka říká:

  Kubíku, jsem moc šťastná, že jsi měl tuhle možnost podívat se na zápas a užít si takovou skvělou atmosféru. Musel to být vážně pořádný zážitek, když se na stadionu sešlo 25 000 lidí!!! Oh, la la!!! A fotečky jsou moc krásné – chválím, chválím!!!

 2. avatar
  tatka+mamka říká:

  jakube, kontrolovali pri vstupu datum naroz na vstupence ?

 3. avatar
  tatka+mamka říká:

  po zkouknuti fotek bych rekl, ze jsi sedel na blbe (horsi) strane :-( to je pesek

Komentuj: "Premier League: Hull – Arsenal (KC Stadium)"